Uutiset

7.3.2013 Hermekselle uusi valmennus

Kokkolan Hermes uudistaa valmennustiimiään ennen Raahe – Kiekko peliä. Tällä viikolla aikaisemmin julkaistun Janne Pelkosen eron lisäksi muukin valmennustiimi uusiutuu maalivahtivalmentaja Kimmo Vesaa lukuunottamatta. Marko Ruotsalainen jatkaa joukkueenjohtajan tehtävissä.
 
Valmennustiimi koostuu jatkossa pitkänlinjan Hermesläisistä, sillä Olli Lehtimäki, Petri Vehmanen ja Petri Kaskilahti vastaavat loppukauden ajan joukkueen valmentamisesta. Seuran ja valmennuskolmikon sopimus on loppukauden pituinen ja tavoitteena on säilyttää paikka Suomi-sarjassa kaudelle 2014-2015.

Seuran urheilutoimintojen ja uuden valmennustiimin koordinoijana loppukauden sopimuksella toimii Pasi Tuukkanen, joka antaa lisätietoa aiheesta tarvittaessa. 

Pasi Tuukkanen 050 3800642